Cisco Product Manager

Prague Czech / English

Váš budoucí zaměstnavatel je česká IT společnost, která je stabilním dodavatelem informačních technologií již více než 20 let. Dnes patří mezi největší a nejstabilnější distributory nejen v ČR, ale i v zahraničí. Specializuje se na moderní IT technologie, infrastrukturu a jejich implementaci u svých zákazníků, kterými jsou velké korporátní společnosti s oblasti bankovnictví, IT, pojišťovnictví, energetiky, státního sektoru a další.

Role description

Náplň práce:
– podpora prodeje cloudových služeb a produktů, které jsou založené na technologiích Cisco Systems.
– kompletní přehled o fungování těchto služeb a celého obchodního modelu, počínaje výrobcem, tj. Cisco Systems až po koncového zákazníka.
– Podílení se na přípravě celého prodejního a provozního procesu cloudových služeb a produktů i informačních systémů, které jsou nutné pro jejich prodej a provoz. Zodpovědnost za to, že jsou využitelné v rámci celé skupiny a jsou škálovatelné v řádu tisíců transakcí.
– U vybraných cloudových služeb a produktů zodpovědnost za jejich rozvoj, cenotvorbu, maržovost, zákaznickou spokojenost, koordinaci s výrobcem – společností Cisco Systems a dalšími odděleními ve společnosti.
– Přehled obchodních příležitostí, zpracování měsíčních reportů a zodpovědnost za obchodní výsledky celé aktivity.
– Úzká spolupráce s obchodníky v rámci všech zemí skupiny při prodeji těchto produktů a služeb
– Spolupráce s marketingovým oddělením na tvorbě marketingových materiálů, dokumentaci těchto cloudových produktů a služeb
– Úzká spolupráce s výrobcem cloudových produktů a služeb Cisco Systems při rozvoji jejich prodeje
– Podílení se na definici požadavků na úpravu interních informačních systémů pro potřeby rozvoje cloudových produktů a služeb a testování jejich funkčnosti.
– KPI (Key Performance Indicators), kterými budou měřené výsledky práce Produktového manažera, jsou – tržby a marže z prodeje cloudových produktů a služeb, vyvinutých společností na základě těchto produktů, v rámci skupiny

Očekáváme:
– VŠ/SŠ vzdělání
– Zkušenosti s prodejem technických služeb, které zahrnují pronájem/leasing vybavení a na něj navazující služby např. servis nebo instalace
– Přehled v oblasti jakýchkoliv cloudových IT řešení
– Znalost oblasti Cisco technologií výhodou
– Silná orientace na výsledek a kvalitu práce, chuť učit se novým věcem – Co neumíte, to Vás naučíme, pokud budete odhodlaný/á
– Schopnost samostatně pracovat se stálým nasazením, dovést svěřené úkoly do konečného stavu
– Schopnost koncepčně přemýšlet a analyzovat prodejní procesy, hledat proaktivně varianty jejich řešení, vytvářet a dobře komunikovat koncepce a plány rozvoje produktů
– Komunikativní typ pracovníka s dobrými vyjednávacími schopnostmi
– Znalost českého jazyka na úrovni rodilý mluvčí, znalost angličtiny na pokročilé úrovni je podmínkou
– Týmová spolupráce, flexibilita, připravenost k občasným služebním cestám do zahraničí

Co nabízíme:
– Hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou (onsite)
– Home office dle dohody
– Výkonové odměny
– Možnost pracovat občasně z domova a neomezené sick days
– Stravenkovou kartu Sodexo
– Možnost získání certifikací na produkty outsourcované společností
– Moderní kancelářské prostory
– Možnost až 10 dnů dovolené navíc dle odpracované doby
– Služební vůz nebo roční kupon na MHD
– Výuku anglického jazyka
– Možnost Multisport karty